Małe AGD, duża przydatność. Tostery, opiekacze i młynki

Spis treści:

  1. Czym jest małe AGD?
  2. Wybór czajnika elektrycznego
  3. Toster i opiekacz. Jaka jest różnica?
  4. Młynki elektryczne. Nie tylko do pieprzu

Czym jest małe AGD?

Dobrze wyposażony dom nie może się obyć bez tak zwanego małego AGD, czyli wszystkich elektrycznych urządzeń i gadżetów, które ułatwiają nam codzienne życie. Prasowanie, gotowanie, opiekanie, odkurzanie – każda z tych czynności może być wykonywana szybciej dzięki dobrodziejstwom techniki. Mało kto sobie wyobraża współczesne mieszkanie bez żelazka lub tostera! W niniejszym artykule przyjrzymy się kilku przyrządom z segmentu małego AGD które przydadzą się nam w kuchni, a będą to czajniki, tostery i opiekacze oraz młynki do przypraw. W następnej części zbadamy świat blenderów, mikserów i malakserów.

Wybór czajnika elektrycznego

Któż nie uwielbia rozpocząć dnia od kubka gorącej herbaty lub kawy? Elektryczne czajniki, jeszcze paręnaście lat temu uznawane za wymyślny zamiennik klasycznego czajnika na gaz, dziś wiodą prym w polskich kuchniach, zarówno z powodu wygody użytkowania, jak i rosnących cen gazu. Na rynku znajdziemy czajniki elektryczne w różnych stylach i designach, podświetlane, z regulacją temperatury… przyjrzyjmy się kilku modelom, by dobrać dla siebie najbardziej odpowiedni model.

Na co powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając odpowiedni czajnik? Tak naprawdę istotne są dwie rzeczy. Moc urządzenia – im większa, tym krótszy czas zagotowania wody. Ważna jest też pojemność – za mały czajnik w gospodarstwie domowym, z którego korzysta wiele osób będzie mało praktyczny i obciążający dodatkowymi kosztami za prąd. Kwestia tego, czy kopuła czajnika jest szklana, przezroczysta lub zabudowana tworzywem sztucznym lub metalem to tak naprawdę tylko kwestia gustu i tego, co będzie nam pasować do wystroju kuchni. 

Wzorów i projektów czajników jest naprawdę dużo! Na rynku znajdziemy czajniki elektryczne retro, czajniki stalowe, czajniki designerskie i szklane. Biały czajnik ILLUMINATION ze sklepu Homla to połączenie tradycyjnej, opływowej konstrukcji czajnika z subtelnym, niebieskim podświetleniem, dodatkami z tworzyw sztucznych i sporą pojemnością 1,7 litra w przystępnej cenie. Wykonany ze stali nierdzewnej i pokryty czarnym tworzywem sztucznym czajnik Russel Hobbs TEXTURES PLUS to świetny, pojemny (1,7 l.) czajnik dla całej rodziny w przystępnej cenie. Szklany czajnik LONO z Fabryki Form uwiedzie każdego, kto ceni w kuchni transparentne dodatki, a eksluzywny, zaprojektowany przez duet Dolce & Gabbana czajnik D&G Sicily Is My Love to ekstrawagancki wybór dla tych, którzy mogą sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa.

Pojawiający się coraz częściej na rynku czajnik z regulacją temperatury to doskonała propozycja dla koneserów zaparzania ziół i ziaren kawy. Także miłośnicy herbaty, którzy wiedzą, ze niektóre odmiany wymagają do zaparzania starannie dobranej temperatury będą zachwyceni czajnikiem elektrycznym, który dopuszcza jej regulację. Podgrzanie wody do pożądanej przez nas temperatury sprawdzi się także w kuchni i przygotowywaniu potraw, a nawet podgrzewaniu rzeczy dla dzieci. 

Czajnik elektryczny z regulacją temperatury ZWILLING PRO ze sklepu DUKA to bardzo elegancka, stalowa konstrukcja z prześwitem pokazującym aktualną ilość wody w czajniku. Temperaturę możemy na nim ustawić za pomocą jednego z predefiniowanych ustawień dostępnych na wyświetlaczu czajnika. Oferujący pięć poziomów temperatury czajnik ADE z Fabryki Form to designerska propozycja dla tych, którzy oczekują od swojej kuchni czegoś więcej.

Toster a opiekacz. Jaka jest różnica?

Ciepły, chrupiący tost posmarowany roztapiającym się świeżym masłem i dżemem, lub zapieczona z naszymi ulubionymi składnikami bagietka to doskonałe sposoby na rozpoczęcie dnia. Pomogą nam w tym tostery oraz opiekacze. Wiele osób używa tych dwóch określeń naprzemiennie, a jest to błąd! Klasycznie, toster oznacza przyrząd do podpiekania wkładanych od góry, pojedynczych kromek pieczywa tostowego. Tostera nie możemy używać z żadnymi spożywczymi dodatkami, w tosterze umieszczamy jedynie kromkę chleba. Inaczej ma się sprawa w opiekaczem, zamykanym z dwóch stron i posiadającym dwie teflonowe lub ceramiczne powierzchnie grzewcze. W opiekaczach możemy przygotowywać gotowe dania i niestraszne im są duże ilości składników.

Uwielbiany przez wielu, zamykany z dwóch stron opiekacz to świetny towarzysz pełnowartościowych śniadań. Między dwie kromki pieczywa tostowego możemy umieścić co tylko zapragniemy. Wiele modeli opiekaczy posiada wymienne płytki, w łatwy sposób zmieniając klasyczny, tostowy opiekacz do funkcji grilla czy nawet gofrownicy. Opiekacz do tostów BLACK ROSE ze sklepu Homla posiada płyty grzewcze wykonane z nieprzywierającej powłoki oraz nienagrzewającą się rączkę. Doskonały opiekacz do kanapek SAM COOK 3w1 z katalogu DUKA to przykład wielofunkcyjnego opiekacza, na którym przygotujemy kilka rodzajów potraw, bez konieczności dokupywania dodatkowych akcesoriów. Jeżeli szukamy zaś do naszej kuchni profesjonalnej jakości, warto postawić na świetny Opiekacz do kanapek LONO z Fabryki Form. Wykonany z masywnej, stalowej konstrukcji, zmieści w sobie duże tosty i zagwarantuje ich świetne przyrządzenie, za każdym razem.

Klasyczny toster do podpiekania kromek chleba nadal jest świetnym dodatkiem do kuchni. Ciepłe grzanki smakujące tak samo dobrze z dżemem, miodem jak i warzywnymi dodatkami zawsze będą świetną propozycją na przekąskę lub śniadanie. Dwukomorowy toster DUKA BOSSE urzeka swoimi zaokrąglonymi kształtami i panelami wykonanymi z miedzianej stali. Przypominający retro styl lat 50., dwukomorowy Toster COLOURS PLUS firmy Russell Hobbs to propozycja dla tych, którzy chcą połączyć styl z funkcjonalnością. Duże lub wielorodzinne gospodarstwa domowe powinny zwrócić uwagę na profesjonalny, dwukomorowy Toster LONG z Fabryki Form, który to pomieści aż cztery kromki pieczywa.

Młynki elektryczne

Młynek elektryczny wydaje się być tym dodatkiem kuchennym, który nie jest aż tak istotny, ponieważ posiada wyłącznie jedno zastosowanie. Większość z nas prawdopodobnie kojarzy młynek kuchenny z przedmiotem do mielenia grubych ziaren pieprzu. W dobrej jakości elektrycznym młynku możemy też umieszczać inne przyprawy, a także je łączyć. Gruba, różowa sól w kryształkach, nasiona kolendry, gałka muszkatołowa, płatki chili, kawałki lasku cynamonu czy ususzone zioła – z każdą z tych rzeczy doskonale poradzi sobie elektryczny młynek. Świeżo zmielona, ręcznie przygotowana przyprawa z suszonej bazylii, soli i płatków chili będzie świetnym dodatkiem do potraw.

Wykonany ze stali nierdzewnej, poręczny młynek elektryczny DUKA SPICE wyposażono też w regulację stopnia zmielenia przypraw i stanowi on świetny dodatek do kuchni, gdy nie chcemy przepłacać za dużo za młynek. Potrzebujący tchnąć w swoją kuchnię więcej kolorytu powinni zwrócić uwagę na młynek elektryczny METALLIC AQUAMARINE z asortymentu Homla. Mierzący 20 cm oraz posiadający podświetlenie LED-owe młynek do pieprzu i innych przypraw, przyciąga uwagę swoim turkusowym kolorem, balansującym na granicy granatu i głębokiej zieleni. Koneserzy pełnego pastelowych barw stylu vintage będą za to zadowoleni z młynka ADE z Fabryki Form, gdzie smukła, zwężana konstrukcja młynka świetnie uzupełnia jej jaskrawy, zielony kolor.

Potrzebujemy w naszej kuchni czegoś bardziej profesjonalnego? Młynek elektryczny ZWILLING ENFINIGY to doskonały wybór dla osób wznoszących sztukę kulinarną wyżej. Zasilany akumulatorem i ładowany przez port microUSB młynek posiada regulację grubości mielenia oraz ceramiczny mechanism mielący. Ci, którzy w swojej kuchni potrzebują przede wszystkim inspirującego designu, będą zaintrygowani młynkiem PEUGEOT ALASKA z asortymentu nakrywamy.pl. Ten poręczny, 17cm młynek do pieprzu, soli i innych przypraw, wykonany jest z akrylu i świetnie wpasuje się w większość nowoczesnych wnętrz.