Małe AGD, duża przydatność. Blendery, miksery i malaksery

Spis treści:

  1. Coś do kuchni. Blendery, miksery i malaksery
  2. Czym różni się blender od miksera i malaksera?
  3. Najciekawsze propozycje blenderów ręcznych ze sklepów DUKA, 4Home, Fabryka Form
  4. Malaksery z Fabryki Form. Świetne rozwiązania dla tych, co dużo gotują

Coś do kuchni. Blendery, miksery i malaksery

Dla wielu z nas blendery, miksery (czasami też spotykana pisownia mixery) oraz malaksery są tymi akcesoriami kuchennymi, bez których nie wyobrażamy sobie w pełni urządzonej, nowoczesnej kuchni. Któż z nas nie kocha dobrego, świeżego smoothie, albo pożywnej, zdrowej zupy-krem? Od czasu, gdy blendery i miksery staniały i stały się szerzej dostępne, rok rocznie przybywa zwolenników tego elektrycznego dodatku z kategorii Małe AGD. Czy urządzenia te mogą nas czymś zaskoczyć? Czym się różni blender od miksera i malaksera? Co możemy w nim przygotować i czy na dłuższą metę, inwestycja w wysokiej jakości blender lub mikser się nam zwróci? Zapraszamy do przeczytania artykułu, który z pewnością zainspiruje do przejrzenia największych spadków cen na blendery i miksery w Homeclub.pl.

Czym różni się blender od miksera i malaksera?

Wielu z nas zapewne używa naprzemiennie określeń „blender” i „mikser”, na pewien bliżej nieokreślony rodzaj urządzenia AGD, które ma szybko wirujące ostrza pomagające mielić i szatkować produkty spożywcze. Blender i mikser są jednak dość znacznie różnią, a wszystko się rozbija – i to dosłownie! – o ostrza. Klasyczny mikser wyposażony jest w nakładkę z ostrzami, która poradzi sobie świetnie z ubijaniem, mieszaniem i ucieraniem. Mikser przyda się nam do poszatkowania przypraw, przyrządzenia ciasta na naleśniki czy ubicia śmietany, jednak nie przygotujemy w nim np. pesto które wymaga rozdrobnienia orzechów. W mikserze, ze względu na jego budowę, raczej też nie przygotujemy od zera zupy-krem, szczególnie, gdy będziemy ją robić z mrożonych warzyw. Z pomocą przychodzi nam blender – to on lepiej sobie poradzi z rozdrabnianiem i kruszeniem. Blender zazwyczaj posiada inny rodzaj ostrzy niż mikser, do tego zazwyczaj urządzenia te napędzane są o wiele większą mocą elektryczną, która potrafi poradzić sobie z twardymi warzywami czy kostkami lodu. Blender sprawdzi się w naszej kuchni o wiele lepiej jeżeli na co dzień chcemy przygotowywać sosy, pasty, zupy czy koktajle.

Najciekawsze propozycje blenderów ręcznych ze sklepów DUKA, 4Home, Fabryka Form

Na co zwrócić uwagę przy wyborze blendera? Na pewno na ergonomię korzystania z takiego sprzętu oraz tego, jaki przyjął kształt i czy dobrze będzie leżeć nam w dłoni, jak wiele elementów trzeba myć po każdym użyciu, no i oczywiście czy podoba nam się jego wzornictwo. Równie istotna jest moc wyrażona w watach – szkoda byłoby kupić mikser lub blender, którego słaba moc nie pozwala przygotowywać szybko i sprawnie tego, czego chcemy.

Dostępny w sklepach 4home Blender zielony SENCOR SHB 5600GG jest sprzedawany w zestawie razem z pojemnikiem o objętości 800ml, wymienną nasadką z dwiema miotełkami do ubijania oraz dodatkowy pojemnik 1200ml z nierdzewnymi nożami do siekania. Zestaw ten posiada gwarancję aż na 6 lat i ze względu na swoją wszechstronność polecamy go jako dobry wybór na start. Podobnie wszechstronnym narzędziem Blender ręczny z akcesoriami DUKA BOJE, który to w swoim zestawie zawiera blender, trzepaczkę, koncówkę miskującą, minimalakser z miarką oraz specjalne naczynie. Jeżeli zależy nam na naprawdę wysokiej jakości, warto zwrócić uwagę na dostępny w sklepach Fabryka Form Blender ręczny przewodowy KitchenAid z pięcioelementowym zestawem akcesoriów. Sam blender posiada moc 180W, wszystkie ostrza zostały wyprodukowane ze stali nierdzewnej, a w zestawie poza pojemnikami znajdziemy rozdrabniacz z dwoma ostrzami oraz trzepaczkę do jaj. Za dużo elementów i za dużo do zmywania? Rozważmy konstrukcje jednoczęściowe, takie jak Blender Kielichowy Artisan K400 z katalogu Fabryki Form. Urządzenie to, wyprodukowane przez firmę KitchenAid, jest potężnym narzędziem które poradzi sobie nawet z zamarzniętymi kostkami lodu. Sporej pojemności kielich umieszczony na solidnej podstawie z ostrzami to połączenie 'all-in-one’, w którym najczęściej będziemy myli tylko kielich, który zresztą można bez problemu czyścić w zmywarce.

Malaksery z Fabryki Form. Świetne rozwiązania dla tych, co dużo gotują

Oferowane na rynku malaksery to także rozwiązanie ’all-in-one’ dla tych, którzy posiadają wystarczająco dużo miejsca w kuchni na jeden, sporej wielkości stacjonarny sprzęt AGD, a nie lubią rozdrabniania się na części, tak jak zbudowanych jest większość kompaktowych blenderów. Dostępne są malaksery o różnych pojemnościach – do nieco mniejszych kuchni sprawdzi się kompaktowy, ale nadal potężny i funkcjonalny Malakser KitchenAid Mini o pojemności 1,1 litra. Uniwersalne ostrze w kształcie litery „S” radzi sobie zarówno z miękkimi jak i twardymi składnikami, a dwa poziomy prędkości wirowania ostrza pomogą nam w uzyskaniu tego, co potrzebujemy. Jeżeli cenimy sobie wygodę i mobilność, warto zwrócić uwagę na wyjątkowy, zasilany akumulatorem, przenośny Malakser bezprzewodowy KitchenAid. Kompaktowa konstrukcja połączona z bezprzewodową mobilnością to zalety nie tylko do codziennego użytku w kuchni, ale także np. w trakcie letniego garden party do robienia na miejscu świeżych smoothie.